Den svenske Lanciaklubbens 70-årsjubileum, 26. – 27. august 2023 (ny påmeldingsfrist: 15. juli)

Svenskenes Lanciainteresse strekker seg langt tilbake i tid, faktisk så langt at de stiftet Svenska Lanciaklubben allerede i 1953. Hva skjedde ellers i dette året? Jo, Josef Stalin døde, Elisabeth II ble kronet i Storbritannia, og svenske Dag Hammarskjöld ble FNs generalsekretær. Nyvinningen Lancia Appia ble også lansert, så det er en stund siden…

Den svenske klubben inviterer til jubileumsfeiring på Kjesäter slott lørdag 26. – søndag 27. august i Vingåker, Södermanland. Dette jubileet gir med andre ord en ekstra mulighet for nordisk forbrødring i år. Vingåker ligger ca. 38 mil fra Oslo, og den norske klubben planlegger en fellestur hit. Kjøreturen vil gå fra Oslo til Örebro på fredag 25. august, med overnatting i Örebro. Derfra er det bare en knapp times kjøring til Kjesäter.

Program

Nedenfor finner du treffets foreløpige program. Eventuelle oppdateringer vil bli kungjort på den svenske klubbens hjemmeside.

Lördag 26 augusti

  • 10-11 Ankomst till Kjesäter Slott och incheckning av boende
  • 11:30 Lunch
  • 12:30 Kort utflykt, preliminärt till en spektakulär privat bilsamling
  • 15:00 Åter till Kjesäter, utställning av bilarna, eftermiddagsfika
  • 19:00- Välkomstdrink följt av bankettmiddag och därefter pub

Söndag 27 augusti

  • 08:00 Frukost och därefter utcheckning av rum
  • 10:00 Gemensam utflykt (ej ännu bestämt mål)
  • 12:00 Avslutande lunch på egen bekostnad
Kjesäter slott

Kjesäter slott

Påmelding (utvidet frist: 15. juli)

Påmelding til jubileumstreffet gjennomføres på den svenske klubbens hjemmeside, senest 15. juli 2023.

Dersom du i tillegg ønsker å delta på felleskjøringen fra Oslo-området 25. august, vennligst fyll ut skjemaet nedenfor, eller ta kontakt med Harald Bergsaker.

Påmelding til fellestur til Kjesäter, 25. august 2023

  • Vennligst oppgi bilmodell

Logg inn